Вселенська батьківська м’ясопусна субота

Субота, 18.02.2017 18:04

Перша, в 2017 році, Вселенська батьківська субота припадає на М’ясопусну седмицю. В цей день Церква згадує усопших і поминає усіх померлих від часів Адама.
У вселенську батьківську суботу Всецерковне поминання (і в інші поминальні дні) Церква нагадує нам про необхідність спасіння всіх людей — живі моляться за померлих братів і сестер. Ми своєю турботою про них служимо на спасіння їх душ, цим же поминанням ми допомагаємо і самим собі. Адже ми всі – брати і сестри, живемо в одному світі, в одній Церкві, у нас один Отець.

Почивші люди, за яких ми молимося – мертві, але тільки їх мертві тіла, а не душі. У всіх нас, живих і мертвих, є ще час до Страшного Суду, але правда ніхто не знає, чи вистачить його для покаяння. Своїми старанними молитвами ми можемо допомогти усопшим. Дива трапляються і з нами, адже молитви потихеньку діють на нас, ми самі непомітно очищаємося від зла і починаємо любити людей.

Читання  Псалтирі в с. Ратівці за упокій усопших